Telefondan Electroneum(ETN) Nasıl Kazılır | Resimli Anlatım
6 min read

Telefondan Electroneum(ETN) Nasıl Kazılır | Resimli Anlatım

Telefondan Electroneum(ETN) Nasıl Kazılır | Resimli Anlatım

Android telefonlarınız artık arka planda size güzel paralar kazandırabilir. Geleceğin en popüler kripto paralarından biri olacak Electroneum(ETN), tüm mobil piyasasını hedef alarak bu yıl sahalara girdi. Büyük bir ses getiren coin para, şimdide telefonlarınızdan hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan madenci olmanızı mümkün kılıyor. Böylece telefonunuz size hiç hissettirmeden sürekli ETN kazıyor ve cüzdanınıza yüklüyor.

DİKKAT! yazının en sonundaki işlemi uygulayarak 25 ETN kazanabilirsiniz!

Dünyada kullanılan akıllı telefon sayısı 2018 yılı itibariyle 2.53 Milyarı bulmuş durumda (Kaynak). Bu kadar büyük kitleli bir pazarı değerlendirmek isteyen Electroneum, insanların akıllı telefonlarında hiçbir uğraşa gerek kalmadan kripto para kazanmalarını, bu kazanılan paraları ise günlük hayatta kullanabilmelerini baz alıyor.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde dikkatleri üstüne çeken Electroneum, mobil madencilik devrini başlatarak kripto para aleminde büyük bir eksikliği giderdi. Artık gün içinde telefonunuzda madencilik uygulamasını çalıştırarak arka planda ETN kazanacak ve bu kazanılan kripto paraları ister cüzdanınıza atarak bozdurabilecek, istersenizde ileride gelecek anlaşmalar sonucu mobil hat faturanızın bir kısmını ödeyebilir hale geleceksiniz. (Örneğin Turkcell kullanan bir kişi aylık faturasını veya telsiz vergisini ETN ile ödeyebilir hale gelecek).

Akıllı Telefondan Nasıl Electroneum Madenciliği Yapabilirim?

Akıllı telefonlarınızdan kripto para kazmak, yani Electroneum kazarak madencilik yapmanız için hiçbir teknik bilgiye sahip olmanız gerekmiyor. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayarak hemen telefonunuzda kripto para kazımaya başlayabilirsiniz.

1. Electroneum Cüzdanı Oluşturma

Kazdığımız Electroneum’ları saklamak için önce cüzdan oluşturmamız gerekiyor. Bu sayede kazılan kripto paralarınız sadece sizin erişebildiğiniz cüzdanlarınızda saklanacak ve bu cüzdan üzerinden alım-satım yapabileceksiniz.

Öncelikle Electroneum sayfasına giderek cüzdan oluşturmak için Tıklayın

Yukarıda linke tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada yer alan Hesap Oluştur butonuna tıklayınız.

1366x637

Form üzerindeki gerekli alanları(Eposta ve şifre) doldurarak Hesap Oluştur butonuna tıklayınız.

1366x637

Kaydı tamamladığımızda mail adresimize bir bağlantı gönderecek. Mail kutunuzu açın ve gerekli linke tıklayın.

1366x637

Linke tıkladıktan sonra açılan pencerede Hesabı onayla butonuna tıklayın.

1366x637

Sırada telefon numaramızı ekleme işlemi var. Burada doğru telefon numarasını yazınız çünkü doğrulama kodu gönderecek.

1366x637

Telefonunuza gönderilen kodu kutucuğa yazın ve Onay kodu gönderin butonuna tıklayın.

1366x637

Şimdi karşınıza gelen alanda PIN Kurtarma E-postası yazan kutucuğa yedek bir mail adresinizi yazın. Kayıt olurken kullanıdığınız emailin başına birşey gelirse bu kurtarma e-postası devreye girecek. Ardından Confirm your Electroneum password yazan kutucuğa kayıt olurken kullandığınız şifreyi yazınız.

1330x947

Verdiğimiz yedek e-postanın kurtarma e-postamız olduğunu onaylamak için mail adresimize tekrardan bir mail gelecek. Bu gelen maildeki onay bağlantısına tıklayınız.

1366x637

Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza gelen sayfadan E-posta adresini onayla butonuna tıklayınız.

1366x637

Artık Electroneum cüzdan kurulum işlemlerini tamamladık sayılır. Geriye sadece pin ayarlama kaldı. Devam et linkine tıklayarak devam edelim.

1366x637

Ek güvenlik olarak açılan bu sayfada bizden 5 haneli bir pin kodu oluşturmamız isteniyor. Unutmayın ki bu pin kodu çok önemli. Bundan sonraki her işlemimizde bizden sorulacak. Bu yüzden unutmamaya dikkat edin!

1330x823

Böylece işin en zor kısmı bitti. Artık bir Electroneum cüzdanımız var ve sıra akıllı telefonumuza uygulamayı yükleyerek kazım yapma işlemine geldi.

2. Akıllı Telefona Electroneum Uygulaması Yükleme

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzdan Google Play Store’a girerek Electroneum aramasını yapın. Karşınıza çıkan Electroneum isimli uygulamayı telefonunuza kurun.

NOT: iPhone için bu uygulama mevcut değil. Çünkü iOS yüklü cihazlar arka planda işlem yapılmasına izin vermiyor. Uygulamayı aşağı indirdiğinizde yaptığı tüm işlemler durduruluyor.

640x461

Şimdi telefonunuza kurduğunuz uygulamayı açın ve Giriş Yap butonuna tıklayarak bilgilerinizle giriş yapınız.

304x480

Oda ne! Sırada bir güvenlik önlemi daha var 🙂 Kazım yapmak için kullanacağımız telefonun bizim olup olmadığını soruyor bize. Bunun için hesaba giriş yaptığımız telefonun bilgilerini bize mail attı ve bu cihaz sizin mi diye soruyor. Bizde onaylamak için mailimize gelen bağlantıya tıklıyoruz ve açılan sayfada Authorise Device butonuna tıklayın.

1366x637

Yaptığımız bu son onaylama işlemi ile tüm güvenlik aşamalarını tamamladık. Artık uygulamada rahatlıkla oturum açabiliriz.

1366x637

3. Electroneum Uygulaması İle ETN Kazımı Yapma

Artık bir cüzdanımız ve akıllı telefonumuza yüklediğimiz madenci uygulamamız var. Geriye sadece uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşımızda yer alan MADENCİLİĞİ BAŞLAT butonuna dokunmak kaldı. Bu buton ile ETN kazmaya başlayabiliriz.

307x480

Kazım işlemine başladıktan sonra istatistiklerimiz, gerekli bilgilerimiz hemen karşımızda yer alıyor. Hash Rate sizin kazım gücünüzdür. Telefonunuzun gücüne göre değer alan bu sayı ne kadar yüksekse o kadar çok ETN kazabilirsiniz. Beklemedeki Bakiye yazan alandan ise ne kadar kazdığınızı görebilirsiniz. Bekleyen bakiyeniz 5 ETN ulaştığında kazandığınız ETN ler cüzdanınıza aktarılır. Cüzdanınıza ise en alttaki menülerden Cüzdan alanından ulaşabilirsiniz. Şimdi aşağıda dandik bir telefon olan LG K8 telefonum ile birkaç saatte kazdığım ETN miktarını sizlere göstereyim.

306x480

Eğer elinizde daha güçlü akıllı telefonlar varsa kazım hızınız daha yüksek olur ve daha çok ETN kazanabilirsiniz.

4. Ücretsiz Electroneum(ETN) Kazanın

Electroneum her hafta en az 5 referans getiren kişiler arasında yaptığı çekilişler ile 5000 ETN yi dağıtarak hediye ediyor. Ayrıca bunun dışında yine her hafta rastgele bir kişiye hediye ETN veriyor.

Şimdi alt menüde yer alan Ayarlar sekmesinden en üstteki Ücretsiz Para Kazanın bölümüne girin. Referanslarınızı davet etmek için Yönlendirme Kodu/QR Kodumu Göster butonuna tıklayınız. Açılan pencerede kodunuz yer alıyor. Bu kodu arkadaşlarınıza vererek referanslarınıza ekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınız ise sizin referans kodunuzu ekleyebilmek için en altta yer alan Bir Kod Girin butonuna tıklamalı ve açılan pencereye kodunuzu girerek Gönder butonuna basmalılardır.

799x381

ÖDÜLLÜ YARIŞMA !!!

Aşağıdaki kodu Bir Kod Girin alanına yazarak yorum yapanlar arasından seçilen 1 kişiye 25 ETN, 2 kişiye 10 ETN hediye ediyoruz. Kazanmak için hemen kodu ekleyerek başlayın:

Eklenecek Kod: F92263