Gelişmiş Otomatik IP , Subnet, Gateway Hesaplama Programı
1 min read

Gelişmiş Otomatik IP , Subnet, Gateway Hesaplama Programı

Gelişmiş Otomatik IP , Subnet, Gateway Hesaplama Programı

Network alanındaki arkadaşları çok sevindirecek bir program olan Advanced IP Address Calculator ile bugün karşınızdayız. Bir ağı alt ağlara bölerken tek tek hesaplamanız gereken IP adresi, Alt Ağ Maskesi (Subnet Mask), Ağ Geçidi (Default Gateway), Network ID ve Broadcast Address gibi birçok faktörü anında hesaplayarak sizi bir ton hesaplama derdinden kurtaran programımızı kısaca tanıtalım hemen.

Bildiğiniz üzere Subnetting yani alt ağlara bölme işlemi yaparken kaç adet host ihtiyacımız varsa bu ihtiyaca göre Subnet maskımızı belirliyor ve gateway adresimizi oluşturuyorduk. Tabi bu işlem hata yapmaya çok meyilli olduğu için dikkatli olmak gerekiyor. Ama Advanced IP Address Calculator ile hatasız ve çok hızlı bir şekilde sadece host ihtiyacınızı belirterek tüm değerleri anında hesaplayabiliyorsunuz.

Alt ağlara bölme işlemini çok yakında uzun ve detaylı bir şekilde anlatacağım. Ama şimdilik bilen arkadaşlar için aşağıda programdan ekran görüntüsü ve indirme linkini paylaşarak sonlandırıyorum konuyu. Kullanımına dair sormak istediğiniz konular olursa aşağıda yorum bırakabilirsiniz. Şimdiden iyi kullanımlar..

470x465

Advanced IP Address Calculator Programını İndirmek İçin Tıklayınız.