Denizcilik Terimleri Sözlüğü | En İyi Denizci Sözlüğü
1 min read

Denizcilik Terimleri Sözlüğü | En İyi Denizci Sözlüğü

Denizcilik Terimleri Sözlüğü | En İyi Denizci Sözlüğü

Tüm denizciler için yardımcı eğitim kaynağı görevi yapan Denizcilik Terimleri Sözlüğü, binlerce denizci terimi, bağların yapılışı ve sancakların anlamlarını size göstererek güvenle seyir yapmanızı sağlıyor.

Deniz Harp Okulu sponsorluğunda geliştirilen Denizcilik Sözlüğü, hem denizcilik öğrencileri hemde seyirdeki denizciler için büyük bir kolaylık sağlar. Android uygulaması olarak telefonunuza kuracağınız ücretsiz uygulama sayesinde yüzlerce denizci teriminin hem Türkçe anlamını, hemde İngilizce karşılığını rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca İngilizce karşılıklarının seslendirmesini dinleyebilirsiniz.

Denizci sancakları sayfasında tüm sancakların şekillerini, ifade ettiği anlamları, askeri ve sivil karşılıklarını görebilirsiniz. Böylece seyir halinde kullanmanız gereken sancakları internetiniz olmasa bile hızlıca öğrenebilir, karşı gemide çekili olan sancakları rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Denizci bağları sayfasında ise denizci bağlarının nasıl yapıldığını, denizci bağlarının yapılış animasyonlarını ve resimlerini görebilirsiniz. Böylece animasyonu izleyerek o bağın yapılışını öğrenebilir, aşamaları takip ederek onlarca denizci bağını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Denizcilik Terimleri Sözlüğü en iyi denizci sözlüğüdür ve tamamen ücretsizdir. Ayrıca internetsiz çalışan bir uygulama olarak denizde bile kullanabilirsiniz. Uygulamada hiçbir reklam yer almamaktadır ve tamamen kullanıcı dostudur.

NOT: Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra Ayarlardan Güvenlik sekmesinde yer alan Bilinmeyen Kaynaklar kutucuğunu işaretleyiniz. Yoksa uygulamayı kurmanıza izin vermez.

Uygulamayı indirmek için Tıklayınız.